Dáte si bonbon nebo bombón?

Ať už tohle slovo zapíšeme jakkoliv, je nám jasné, o čem je řeč. Ano, ta úžasná cukrovinka, co se vám rozpustí v puse a milují ji děti, jejich rodiče i prarodiče. Jak ji ale správně zapsat? candy-558110_640

Slovo má původ ve francouzštině a jeho základem je slovíčko bon, které znamená dobrý. Děti pak vykřikovaly toto slovo zdvojené, když jim něco opravdu chutnalo. Původně to tedy bylo Bon! Bon! V češtině by se dalo říct Dobré! Dobré! nebo Ňam! Ňam! Přestože postupem času se začaly vyrábět nové a nové druhy bonbónů, slovíčko se už ujalo a bylo nadále používáno.

Je tedy zřejmé, že jediná správná varianta je s písmenkem N. Zapomeňte tedy na výrazy bombon i bombón. Je už však na vás, jestli použijete bonbon nebo bonbón, v současné době jsou v češtině uznávány obě tyto možnosti.

Stejně tak si můžete vybrat délku písmene, pokud napíšete slovo bonbónový/bonbonový nebo třeba bonbónek/bonbonek. Naopak délku písmene O neměňte ve slově bonboniéra, tady jinou možnost užít nelze.

Bonbóny u nás skladem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení